Historie

Naše historie

Po revoluci v roce 1989, kdy mnoho lidí začalo podnikat, rozhodla jsem se vybudovat na Kladně fit studio, kam by lidé chodili rádi cvičit a byly zde lepší podmínky než v tělocvičnách, byla zde rodinná atmosféra a cvičili zde vyškolení instruktoři různé druhy cvičení.

V roce 1992 jsem koupila dům na pěší zóně, který jsme částečně přistavěli a zrekonstruovali.

Na jaře v roce 1993 jsme zde zahájili provoz. Počátek nebyl lehký a bylo potřeba lidi přesvědčit, že v zrcadlovém sále se cvičí lépe než v tělocvičně, lidé také měli strach ze cvičení před zrcadlem… O cvičení pomalu přibýval zájem a po dvou letech jsme měli naplněnou kapacitu, začali přidávat další hodiny a také cvičit aerobik i pro děti. Cvičení v našem fitku se stalo velmi populární a „IN“.

V roce 1995 získala titul MISS AEROBIK naše instruktorka Lucie Povolná.

Začali jsme pořádat a stále pořádáme i mimořádné akce o víkendech nejen ve fit studiu, ale i v kladenských sportovních halách pro dospělé i děti, sportovní víkendy na různých místech naší republiky a také aerobik u moře. Navštivili jsme mnoho zajímavých míst a zemí.

S dětmi – závodníky jsme se začali účastnit různých závodů v aerobiku a postupně získávat úspěchy i na soutěžích MČR pořádané Českým svazem aerobiku. V současné době patříme mezi nejúspěšnější týmy v republice.

V roce 2001 jsme úspěšně pořádali na Kladně MISS AEROBIK TOUR, kde zvítězila naše instruktorka Adéla Kaššová.

V roce 2004 se probojovala do finále MISS AEROBIK další instruktorka Petra Růzhová.

V roce 2008 jsme fit studio zrekonstruovali a přistavěli, protože jsme se rozrostli hlavně o dětskou aerobikovou základnu a také bylo potřeba zmodernizovat stávající prostory.

V roce 2009 jsme přidali do našeho pravidelného rozvrhu další nové hodiny – BOSU MIX, ZUMBU, HATHAJOGU… a rozšířili jsme náš tým instruktorů. Získali jsme 2. místo v soutěži klubů TOP TEN, kterou pořádá Český svaz aerobiku. Tým fitness step 14 – 16 let pod vedením Mgr. Lenky Müllerové se probojoval na Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmů na karibský ostrov Martinik, kde získal 2.místo.

V letech 2010 – 2023 se úspěšně účastníme se závodníky soutěží nejen v ČR, ale i zahraničí na ME i MS, kde naše týmy vybojovaly mnoho medailí. Více v Úspěchy závodních týmů.

Sledujeme novinky ze světa aerobiku a do našeho rozvrhu pro dospělé přidáváme stále nové hodiny.

Pořádáme mnoho víkendových akcí nejen ve fit studiu, ale i na různých místech ČR i v zahraničí.

Naše instruktorky Iveta Radostová a Monika Moudříková zorganizovaly v roce 2011 i 2012 velmi úspěšné akce pro všechny příznivce stále populární ZUMBY a to ZUMBA MASTERCLASS SHOW v kladenské hale Bios.